bilgimce.com<<<<<Bilginin paylaşım noktası
online ziyaretçi
 

 

site içi arama

Web Sitede Ara

 


anasayfa >belirli gün ve haftalar > 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü

 

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ İLE İLGİLİ RESMİ YAZI, TOPLANTI TUTANAĞI (10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA, ATATÜRK HAFTASI İLE İLGİLİ YAZILAR, ŞİİRLER, BİLGİLER)

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ ün ölümünün 66. yıl dönümü münasebetiyle Atatürk Anma Haftası Programı aşağıdaki şekilde düzenlenmiştir.

 

1-  Anma faaliyetleri sadece ölüm günüyle sınırlı tutulmayıp 10-15 Kasım 2004 Atatürk Haftası süresince devam ettirilecektir.

 

2-  Okulumuzda hafta boyunca Atatürk ilke ve inkılapları, düşünce yapısındaki dinamizm, Atatürk’ ün görüşlerine göre gençliğin yetiştirilmesi ve Atatürkçü düşünce sisteminin özü konularında öğrencilerimiz bilgilendirilecektir.

 

3-  Okulumuzda Atatürk ile ilgili resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlenerek okul çapında değerlendirilip sergilenecektir.

 

4-  Okul gazetemizde Atatürk konusu işlenerek resim, şiir, fotoğraf, yazı ve veciz sözlerine yer verilecektir. Sınıflarda Atatürk köşelerine  aynı şekilde düzenleyeceklerdir.

 

5-  Okulumuz kitaplığı ve kasabamız halk kütüphanesinde Atatürk kitapları sergisi açılarak her öğrencinin en az bir kitap okuması sağlanacaktır.

 

 

ANMA TÖRENİ

 

1-  10 Kasım 2004 Pazar günü saat 8:45’te tüm resmi kuruluşların çelenkleri kasabamız ……………………..deki Atatürk Anıtı yanında hazır bulundurulacaktır. Saat 08.55’te tören komutanı …………’in anonsu ile protokol sırasına göre daire amirleri tarafından Atatürk Anıtına konulacaktır.

 

2-  Saat 09.05’te tören komutanın işareti ile belediye hoparlörlerinden çalınacak siren sesi ile birlikte Atatürk’ ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulacaktır. Aynı anda tüm araçlar ve halk oldukları yerde kalacaklar ve araçlar kornalarını çalacaklar.

 

3-  Saygı duruşunun hemen ardından okulumuz Öğretmeni ……………………..  yönetiminde törene katılanlarca  İstiklal Marşımız söylenerek, bitiminde görevli öğrencilerimiz tarafından bayraklar yarıya indirilecektir.

 

4-  Okulumuz Türkçe Öğretmeni …………………. gözetiminde hazırlanan konuşma ve şiirler sunulacaktır.

 

5-  Yarıya indirilen  bayraklar aynı gün saat 17.00’ da yukarıya çekilecektir.

 

6-  Gece Atatürk anıtının aydınlatılması ve tören alanının hazırlanması Belediye tarafından sağlanacaktır.

 

İş bu program görevliler için emir, vatandaşlar için davetiye niteliğindedir.

 

ANMA HEYETİ

 

 

 

Okul Müdürü    Belediye Başkanı    Sağlık Ocağı Tabibi

 

 

 

anasayfa >belirli gün ve haftalar > 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü

 

 

 

 

İLKÖĞRETİM

 

LİSE

SORU BANKASI